Dlaczego my?


Jedyna taka wypożyczalnia samochodów kempingowych

Camper Van - wypożyczalnia

Panel Van Conversion to angielskie określenie samochodów kempingowych zbudowanych na bazie typowych aut dostawczych, najczęściej Fiata Ducato, Peugeota Boxera i Volkswagena Craftera. Takie pojazdy, choć mniejsze od klasycznych kamperów są wyposażone we wszystko co potrzebne: łazienkę z prysznicem, lodówkę, kuchnię gazową, ogrzewanie postojowe, a czasem również klimatyzację części mieszkalnej, panele solarne, itp… Słowem nieco mniejsze, ale pełnoprawne kampery.

W wypożyczalniach takie samochody kempingowe spotyka się rzadko, przede wszystkim dlatego, że większość z nich zapewnia miejsca do spania jedynie dla dwóch lub trzech osób. Istnieją jednak rozwiązania, jak dachy sypialne oraz rozkładane łóżka, dzięki którym camper vanem komfortowo podróżować mogą nawet cztery dorosłe osoby.

Jesteśmy prawdopodobnie jedyną wypożyczalnią samochodów kempingowych w Polsce, oferującą takie właśnie pojazdy. Lista zalet związanych z ich użytkowaniem jest długa.

Przyjemność w podróży


Camper Vany to najszybciej rozwijający się segment rynku samochodów kempingowych. Niższe koszty eksploatacji, kompaktowe rozmiary, większy komfort podróżowania, nowatorskie rozwiązania części mieszkalnej w połączeniu z wysoką jakością wykonania powodują, że auta te przyciągają z roku na rok coraz większą liczbę zwolenników.

Vany z zabudową mieszkalną są adresowane przede wszystkich do osób kochających aktywny wypoczynek i przebywanie na łonie natury. Szerokie, przesuwne drzwi boczne, pełna integracja kabiny kierowcy i optymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz sprawiają, że różnica rozmiaru jest w praktyce nieodczuwalna.

Krótszy czas podróży

Bezpieczna i komfortowa prędkość podróżowania, o 25% wyższa w porównaniu z tradycyjnymi kamperami.

Niższe opłaty za promy

Nawet o 50% niższe koszty przepraw promowych. Zarówno na promach morskich, jak i śródlądowych.

Niższe spalanie

Średnio o 20% mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z tradycyjnymi kamperami.

Wygoda bez kompromisów

Bogate wyposażenie i szereg nowatorskich rozwiązań, w tym wygodne, duże łóżka, zapewniają najwyższy komfort użytkowania.

Samochody kempingowe optymalnie dopasowane do Twoich potrzeb

Mniejsze zużycie paliwa

Zabudowa w oparciu o standardowe nadwozie vana, brak alkowy oraz kompaktowe rozmiary powodują, że zużycie paliwa w naszych samochodach kempingowych jest nawet o 20% mniejsze w porównaniu ze zwykłymi kamperami. Przykładowo na trasie Warszawa – Paryż – Warszawa zaoszczędzić można nawet 350 złotych!

Większa prędkość na autostradzie

Naszymi samochodami kempingowymi można bezpiecznie i bardzo komfortowo poruszać się po autostradzie z prędkością 130 km/h. W standardowych kamperach nie wolno przekraczać 120 km/h, a jazdę powyżej 100 km/h trudno nazwać przyjemną. W efekcie, przykładową trasę Warszawa – Paryż – Warszawa można pokonać w czasie krótszym aż o 7 godzin!

Większy komfort jazdy

Wszystkie nasze samochody napędzane są nowoczesnymi, elastycznymi silnikami o mocy 163 koni mechanicznych. W porównaniu do szerszych i wyższych kamperów z alkowami, nasze auta mają o wiele lepszą aerodynamikę, przez co we wnętrzu jest znacznie ciszej. Nie ma też charakterystycznego efektu bujania w czasie wyprzedzania ciężarówek.

Niższe opłaty za promy

Długość i wysokość kampera istotnie wpływają na koszty przepraw promowych, zarówno morskich, jak i śródlądowych. Przewoźnicy najniższą taryfę przewidują dla samochodów o całkowitej długości poniżej 6m. Tradycyjne kampery mają długość od 6,5m do 8m. Podróżując naszym samochodem, płynąc z Gdyni do Karlskrony (Szwecja) i z powrotem zaoszczędzić można prawie 500 złotych!

Łatwiejsze prowadzenie

Krótszy, węższy i niższy kamper jest o wiele łatwiejszy w prowadzeniu. Ponadto wjedzie tam, gdzie inne nie mogą. Nasze samochody kempingowe doskonale sprawdzają się zarówno na autostradzach, wąskich górskich drogach, jak i w mieście.

Łatwiejsze parkowanie

Znalezienie miejsca parkingowego bywa niełatwe, nawet w przypadku samochodu osobowego. Zaparkowanie tradycyjnego kampera to zazwyczaj o wiele trudniejsze zadanie. W tym wypadku rozmiar ma wielkie znaczenie.

Bardziej zintegrowane wnętrze

Mniejsze rozmiary zewnętrzne wymusiły na projektantach zastosowanie rozwiązań niespotykanych nigdzie indziej. Łóżko dachowe, prysznic zintegrowany z toaletą, meble dopasowane dokładnie do kształtu nadwozia oraz liczne schowki sprawiają, że w praktyce nie odczuwa się braku przestrzeni.

Komfortowe miejsca do spania

Łóżka w naszych samochodach kempingowych są w tej klasie absolutnie wyjątkowe. Globe-Traveller jest obecnie jedynym producentem, oferującym tak zwane łóżko francuskie w zabudowie z toaletą i prysznicem w tylnej części pojazdu. Łóżka wyposażone są w komfortowe materace piankowe wysokiej jakości i gwarantują dobry sen.

Szerokie drzwi boczne

Szerokie, przesuwne drzwi boczne dają możliwość znacznie lepszej integracji z otaczającą nas przyrodą. Można się o tym przekonać, szczególnie gdy zaparkujemy na malowniczo położonym kempingu, z widokiem zapierającym dech w piersiach. Oczywiście wszystkie nasze samochody kempingowe wyposażone są w rozsuwaną moskitierę drzwi bocznych.