Featured image for “Caranews – 01’21”

Caranews – 01’21Co nowego w branży caravaningowej?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023

Zapraszamy do nowego cyklu, w którym co miesiąc (o ile będzie o czym pisać, a mamy nadzieję, że tak) publikować będziemy nowinki i ciekawostki ze świata caravaningu. Będziemy pisać krótko i rzeczowo. Mamy nadzieję, że ta nowa kategoria wpisów przypadnie Wam do gustu.


Buerstner Copa

Nowy van produkowany we Francji

19 stycznia, w zakładach w Wissembourgu we Francji ruszyła produkcja nowego camper vana firmy Buerstner. To niewielki pojazd na bazie Forda Transita Custom, z podnoszonym dachem. Nieco mniejszy od Volkswagena Californii, kierowany jest do tego samego segmentu rynku. Konkurować będzie również Crosscampem — innym mini camperem z grupy Hymer. Niespotykana, jak na pojazd w tej klasie, jest ilość miejsc do jazdy. Copa może mieć bowiem 4 lub 6 foteli, wyposażonych w pasy bezpieczeństwa. Na zdjęciach i na filmie auto prezentuje się bardzo ciekawie. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie dostępne dla klientów w Polsce.

Źródło: www.buerstner.com
Fot. Buerstner

Copa Van
Burstner Copa
Copa Van

CMT Digital

Wirtualne targi

Pierwsze targi branżowe w tym roku, CMT w Stuttgarcie, zostały przeniesione do internetu. Odbędą się pod nazwą CMT Digital, wyłącznie wirtualnie. Organizatorzy zapewniają wystawcom studio prezentacyjne, wyposażone w odpowiedni sprzęt. Wydarzenie i jego transmisja w internecie odbędą się 26 stycznia. Swoją obecność potwierdziły między innymi następujące marki: Buerstner, Vantourer, Trigano Germany, Dometic i Fiamma.

Czy taka formuła targów się sprawdzi? Jesteśmy bardzo ciekawi.

Swift Live

Wirtualna prezentacja oferty

Na podobną formę prezentacji swoich produktów zdecydował się brytyjski producent kamperów i przyczep, Grupa Swift. Wirtualne prezentacje odbędą się w lutym. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: swiftlive.vfairs.com

Nowa, mocniejsza Truma Combi 6E

Więcej ciepła w kamperze

Firma Truma, znany i ceniony producent systemów ogrzewania, zaprezentowała niedawno nowy, ulepszony model Truma Combi 6e. Ma ona teraz o 25% szybciej nagrzewać wnętrze kampera lub przyczepy. Ma też szybciej zapewnić ciepłą wodę.

Dzięki nowej, elektrycznej grzałce, składającej się z dwóch elementów o mocy 900 W, Truma Combi 6e oferuje obecnie całkowitą moc do 6900 W. Funkcja Boost jest dostępna tylko wtedy, gdy różnica między temperaturą wewnętrzną a temperaturą docelową jest większa niż 10° C i gdy pojazd jest podłączony do sieci elektrycznej 230 V. Pracując wyłącznie na prądzie, grzejnik może działać przy zerowej emisji spalin. Jest również praktycznie bezgłośny, gdy element gazowy nie jest używany.

Źródło: www.aboutcampbtob.eu
Fot. Truma.com

Nowa Truma 6E

Dometic FreshJet FJX3000

Klimatyzacja nowej generacji

Dometic wprowadza na rynek klimatyzator dachowy nowej generacji, serię Dometic FreshJet FJX3000, która wg zapewnień producenta ma być cichsza, wydajniejsza i mocniejsza niż podobne produkty dostępne obecnie na rynku.
Produkt zostanie wprowadzony do sprzedaży już niedługo. W pierwszej kolejności będzie dostępny dla producentów kamperów i przyczep, a autoryzowani sprzedawcy detaliczni marki będą mogli składać zamówienia w pierwszym kwartale 2021 r.

Źródło: www.dometic.com
Fot. Dometic

Copa Van

Nowy punkt obsługi kamperów w Warszawie

Serwis, myjnia i parking

13 stycznia 2021 otwarty został nowy punkt obsługi kamperów w stolicy. Przy Warszawskim Centrum Caravaningu SZEROKIEJ DROGI możemy zlać z kampera szarą wodę, wyczyścić toaletę i uzupełnić zbiornik wody czystej. Powstały też dwa stanowiska postojowe dla kamperów z możliwością podłączenia do prądu. Z punktu serwisowego, do końca stycznia można skorzystać bezpłatnie. Później będzie on darmowy dla klientów sklepu. WCC uruchomiło również serwis kamperów i przyczep oraz myjnię ręczną dla pojazdów kempingowych.

Źródło: Facebook
Fot. Warszawskie Centrum Caravaningu SZEROKIEJ DROGI

Warszawa - punkt obsługi kamperów
Punkt obsługi kamperów w Warszawie

Stellantis

Fuzja dokonana

16 stycznia 2021 zakończył się proces fuzji Grup FCA i PSA. W efekcie powstał Stellantis, jeden z największych producentów motoryzacyjnych na świecie. Czy to ważne dla miłośników podróżowania kamperami? Zdecydowanie tak, bo najpopularniejszą platformą do budowy samochodów kempingowych od lat pozostaje Fiat Ducato i produkowane dotąd przez koncern PSA samochody Peugeot Boxer i Citroen Jumper. Mamy nadzieję, że wkrótce poznamy plany nowego motoryzacyjnego giganta, co do rynku samochodów dostawczych i dowiemy się, jaki będzie następca popularnych trojaczków.

Copa Van

NISSAN NV350 CARAVAN

Propozycja dla cyfrowych nomadów

Na koniec jeszcze ciekawostka od Nissana. Koncepcyjny pojazd NV350 CARAVAN to wizja mobilnego biura dla cyfrowych nomadów. Wprawdzie to nie kamper, a zamiennik tradycyjnego biura, ale trzeba przyznać, że jest wyjątkowy. Zresztą zobaczcie sami:

To jest motorhome.pl i to nie jest artykuł sponsorowany!

Udostępnij!

Najnowsze artykuły