Featured image for “Caranews – 05’21”

Caranews – 05’21Co nowego w branży caravaningowej?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021

Analizując miesiąc, który minął od poprzedniego wydania Caranwes'ów, można odnieść wrażenie, że w branży caravaningowej mamy sezon ogórkowy. Producenci zajęci rozwiązywaniem problemów, związanych z opóźnieniami w dostawach, najwyraźniej nie mają głowy do nowości. Wszystko wskazuje na to, że na prezentacje linii modelowych i innowacji na sezon 2022 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Zapraszamy zatem do lektury nieco skróconej wersji naszego mini magazynu.


Mercedes Concept EQT

Premiera i zapowiedź nowej klasy

10 maja swoją wirtualną premierę miał zupełnie nowy model Mercedesa o nazwie Concept EQT. To nie tylko koncepcja nowego samochodu, ale przede wszystkim zapowiedź wprowadzenia na rynek zupełnie nowej klasy. Mały, rodzinny van z pięcioma lub siedmioma miejscami do jazdy i suwanymi drzwiami, to auto jakiego niemiecki producent nie miał do tej pory w ofercie. Znacznie mniejszy od Viano, ale równie praktyczny może się okazać strzałem w dziesiątkę, bo w dobie wszechobecnych SUVów, auto to nie będzie miało zbyt dużej konkurencji. Oczywiście, jak przystało na połowę 2021 roku, w pierwszej kolejności zaprezentowano wersję z napędem elektrycznym, ale dostępne mają być również modele z silnikami spalinowymi. Do sprzedaży mają trafić już w przyszłym roku.

Czy Mercedes EQT doczeka się odmiany kempingowej? Tego producent, póki co nie zdradził. Mamy jednak nadzieję, że niedługo VW Caddy California doczeka się silnego konkurenta. I nawet jeśli nie zaoferuje go bezpośrednio koncern ze Stuttgartu, to zapewne szybko znajdą się firmy, które zaproponują odpowiednie zabudowy.

Źródło i więcej informacji: Mercedes
Fotografie i video: Mercedes

Mercedes Concept EQT
Mercedes Concept EQT
Mercedes EQT
Mercedes Concept EQT
Mercedes Concept EQT
Mercedes Concept EQT
Mercedes Concept EQT
Mercedes Concept EQT
Mercedes Concept EQT

Greenlander Cabineer

Ekologiczna zabudowa pick-up'a

W poprzednich wydaniach Caranews'ów sporo miejsca poświęciliśmy pojazdom koncepcyjnym. Były wśród nich takie, które - jeśli w ogóle trafią do produkcji - to nieprędko. Tymczasem niemiecka firma Cabineer GmbH rozpoczęła właśnie sprzedaż modelu Greenlander, który jeszcze dwa lata temu był tylko wizją projektantów. To co wyróżnia tę zabudowę to materiał, z którego została wykonana kapsuła. Nie jest to powszechnie stosowane w branży, trudne w obróbce i zupełnie nieekologiczne GFK (na bazie włókna szklanego). Zastosowany materiał to NFK, o podobnej strukturze i wytrzymałości, ale lżejszy i zrobiony z włókien naturalnych. Musimy przyznać, że zarówno z zewnątrz, jak i w środku auto prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Źródło i więcej informacji: Cabineer
Fotografie i video: Cabineer

To jest motorhome.pl i to nie jest artykuł sponsorowany!

Udostępnij!

Najnowsze artykuły