Featured image for “Caravan Salon Dusseldorf 2017”

Caravan Salon Dusseldorf 2017Największe targi karawaningu na świecie!

Caravan Salon Dusseldorf – największe targi karawaningu na świecie, odbywają się na przełomie sierpnia i września na terenach wystawienniczych Messe Dusseldorf. W tym roku rozpoczęły się 25 sierpnia a skończą 3 września. Nie da się ukryć, że tylko tu można zobaczyć tyle różnorodnych propozycji dotyczących karawaningu: od drobnych akcesoriów, przez rozwiązania techniczne do budowy kamperów, aż po modele namiotów, przyczep, kampervanów oraz kamperów. Jest też osobna hala poświęcona ofercie turystycznej. Swoje stanowiska mają tu kempingi, biura podróży czy organizacje promujące regiony turystyczne w różnych zakątkach świata. W tym roku jedną, całą halę (7a) dedykowano tylko i wyłącznie sprzedaży detalicznej akcesoriów. Jest tu wszystko, co dotyczy tej formy wypoczynku. Od prostoty, minimalizmu po przepych i ponadprzeciętny luksus.

Rynek Camper Vanów wciąż rośnie

Jakie mamy wrażenia po kilkudniowej wizycie na targach? Wyłącznie pozytywne! 
Nietrudno było zauważyć, w porównaniu z ubiegłoroczną edycją, że w tym roku więcej jest camper vanów – kamperów mniejszych, zbudowanych w oparciu samochody dostawcze – Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper, VW Crafter czy Ford Transit.

Kto choć trochę interesuje się karawaningiem słyszał na pewno o Volkswagenie Californii. Ta marka, w tym roku na targach, zaprezentowała prototyp większego pojazdu – XXL. Określilibyśmy go jednym słowem (pozytywnie) „odjechany” 😉

Nam szczególnie spodobała się tegoroczna propozycja Westfalii – nowy Columbus 540D, kamper o długości 5,4 m z łóżkiem dachowym. Jednak ciągle nie jesteśmy przekonani do łóżka wewnętrznego, na którym śpi się w poprzek samochodu – w naszej ocenie jest zwyczajnie za krótkie.

Caravan Salon Dusseldorf

Nie ma co ukrywać, obejrzeliśmy prawie każdy z prezentowanych na tragach modeli kompaktowych samochodów kempingowych i w tej grupie nie zamienilibyśmy Globe Travellerów na żaden inny. 😉

Nie tylko Volkswagen California

Swoją obecność bardzo mocno zaznaczyli również producenci kompaktowych modeli opartych o VW T6, Reanult Traffic, Opla Vivaro czy Fiata Talento. Takie samochody łączą w sobie funkcje małego kampera z autem do codziennego użytku.

Jak VW California

Nowością Grupy Elcamp w tej klasie jest Globe-Traveller Rookie (na Targach zaprezentowany pod nazwą Globe-Traveller Swift) na bazie Fiata Talento. Samochód trzyosobowy, który na długości 5 metrów ma kuchnię, łazienkę i trzy łóżka do spania. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie ma ogromny potencjał.

Globe Traveller Swift

Globe Traveller Swift

Globe Traveller Swift

Nie zawiodą się też Ci, którzy lubują się w tradycyjnych, dużych kamperach. Stylistyką i wnętrzami zachwycała między innymi włoska Mobilvetta.

Nie tylko kampery

A dla aktywnych, którzy zdecydowanie preferują podróże z przyczepami kempingowymi, doskonałą ofertę przygotował Knauss. Deseo model 2018 – mała, zgrabna przyczepa z ogromną przestrzenią wewnątrz, pozwala nawet na przewóz w środku motocykla! Również dla 4 osób, przeznaczona jest inna, niewielka i równie urocza Travelino z wagą własną zaledwie 750 kg.

Caravan Salon Dusseldorf

Caravan Salon Dusseldorf

A jeśli komuś marzy się przestrzeń, luksus i nie ma gdzie parkować swojego kabrioletu, to i on nie wyjdzie z tragów zawiedziony. Morelo i Concorde dopisali. Swoimi potężnymi willami na kółkach zapełnili prawie całą wielką halę.

Caravan Salon Dusseldorf

Goście z Polski

Podobnie jak co roku, na targach swoją ofertę prezentują polskie firmy. Jest też liczne grono miłośników karawaningu z Polski, którzy przyjechali tu w poszukiwaniu wymarzonego kampera lub przyczepy. Dziękujemy wszystkim, których spotkaliśmy na stoisku Globe Travellera i nie tylko. Było nam niezmiernie miło rozmawiać o wspólnej pasji, podzielić się spostrzeżeniami i wymienić poglądy. Mamy nadzieję, że zobaczymy się z Wami też na targach Camper Caravan Show 2017, które odbędą się w dniach 20-22 października w PTAK Warsaw Expo. Będzie tam można zobaczyć również jedno auto z logo motorhome.pl.

A na zakończenie jeszcze jedna premiera, poniekąd związana z targami Caravan Salon. Film o marce i kamperach z Polski, o pasji i realizacji marzeń, o dążeniu do perfekcji i sukcesie… Zobaczcie sami:

To jest motorhome.pl i to nie jest artykuł sponsorowany!

Udostępnij!

Najnowsze artykuły

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments