Kamperem na dzień dziecka

Kamperowy Dzień Dziecka

motorhome.pl Podróże, Pozostałe Leave a Comment

Propozycja trasy na długi weekend

Dzieci kochają podróże kamperem, a zatem zorganizuj swoim pociechom Dzień Dziecka inny niż wszystkie dotąd! Zabierz je na karuzele na Praterze, w samym sercu Wiednia. Odwiedź park wodny Aqualand Moravia w Czechach. A przy okazji zasmakuj doskonałych, białych win, produkowanych w Austrii i przez naszych południowych sąsiadów. Wynajmij od nas dom na kółkach, spakuj rodzinę i w drogę!

Dzieci, ich bezpieczeństwo, komfort i dobra zabawa, to dla nas najważniejsze kwestie w przypadku podróży rodzinnych. Z okazji ich święta, i w sumie trochę też każdego z nas, przygotowaliśmy ofertę, dla małych i dużych, która mamy nadzieję przełoży się na wspaniałą, rodzinną przygodę.

W tym roku Dzień Dziecka połączony jest z długim weekendem. Wystarczą zatem 4 dni urlopu, aby aż w 9 dni odbyć niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju przygodę – podróż kamperem w wybranym przez siebie kierunku.

Propozycja trasy, czyli gotowy plan wyjazdu!

W 90%, to miejsca sprawdzone przez nas osobiście.

Nasza propozycja na rodzinny wyjazd kamperem z okazji Dnia Dziecka.
Wychodzimy naprzeciw licznym prośbom i prezentujemy szczegółowy plan wycieczki wraz ze wskazaniem kempingów, na których można się zatrzymać.

Kierunek Wiedeń

Dzień pierwszy – sobota 26 maja 2018 – wydanie kampera, szkolenie, spakowanie i przejazd na kemping Camp Landek Park pod Ostrawą. Czas potrzebny na dojazd to około 4 godzin.

Kamperem na dzień dziecka

Camp Landek Park pod Ostrawą

Dzień drugi – niedziela 27 maja 2018 – dla zainteresowanych poranne zwiedzanie muzeum oraz kopalni lub relaks w parku. Wyjazd około południa. Aby dotrzeć do kolejnego punktu podróży – Camping Neue Donau, potrzebne są niecałe 3 godziny. Meldujemy się na kempingu i tu zostawiamy kampera. W 10 minut piechotą docieramy do stacji metra. Kolejne 10 minut i wysiadamy na Praterze! Jeśli nie jedliśmy jeszcze obiadu, polecamy restaurację Mozaik Caffee and Resturant Vienna, i słynny Wiener Schnitzel. Dobrze wiedzieć o tym, że porcje są duże i dla rodziny 2+2, dwa dania w zupełności wystarczą.

Kamperem na dzień dziecka

Prater

Kamperem na dzień dziecka

Prater

Dzień trzeci – poniedziałek 28 maja 2018 – kto jeszcze ma ochotę zostać w Wiedniu, ten zostaje i zwiedza to piękne miasto. Można też podjechać dosłownie w 20 minut na Donaupark Klosterneuburg Camping w Klosternueburg i spędzić dzień spacerując po tym uroczym miasteczku, bawiąc się na placu zabaw czy pływając w pobliskim Happylandzie. Dorosłym polecamy wyprawę do tamtejszego klasztoru, przy którym znajduje się sklep z lokalnymi winami.

Kamperem na dzień dziecka

Donaupark Klosterneuburg Camping w Klosternueburg

Kamperem na dzień dziecka

Słynna winnica przy klasztorze

Dzień czwarty – wtorek 29 maja 2018 – docieramy nad jezioro Nezyderskie, na Strandcamping Podersdorf am See. To zaledwie 1 godzina jazdy z Klosterneuburg, a z Wiednia nawet nieco mniej. Dla chętnych proponujemy wypożyczenie rowerów, w wypożyczalni u Mike’a i wycieczkę po okolicy. Oprócz rowerów wypożyczyć można przyczepki do rowerów dla dzieci, a foteliki dla nich są bezpłatne. Bardzo ładną widokową trasą jest droga ścieżkami B10 i B20 prowadząca do pobliskiej miejscowości Illmitz.

Kamperem na dzień dziecka

Okolice jeziora Nezyderskiego

Kamperem na dzień dziecka

Strandcamping Podersdorf am See

Dzień piąty – środa 30 maja 2018 – leniuchujemy nad jeziorem lub sprawdzamy, jak to jest nocować poza kempingiem. Wystarczy przestawić kampera dwie ulice dalej, pod winnicę Fabiana Slobody. Tam mamy dostęp zarówno do czystej wody jaki i zrzutni szarej. Nic więcej nie jest nam potrzebne do szczęścia, aby spędzić noc przy winnicy. Wykąpać się można przecież w kamperze. A co ważne, do miasteczka, wypożyczalni rowerów nadal mamy blisko. W miasteczku, oprócz sklepu spożywczego na kempingu, są dwa markety Billa i Spar. Nie będzie zatem najmniejszego problemu, aby zrobić nawet większe zakupy.

Kamperem na dzień dziecka

Winnica Fabiana Slobody

Morawy

Dzień szósty – czwartek 31 maja 2018 – pora pomału wyruszyć w drogę powrotną. Postój nad jeziorem, przy parku wodnym Aqualand Moravia powinien być dobrą propozycją. Do wyboru są co najmniej dwa kempingi: Kemp Merkur lub Camping at the Lake. Dojazd zajmie około 2 godzin.

Alternatywnie, można odwiedzić ZOO i zamek w Zlinie. Podobno to najpiękniejsze ZOO w całych Czechach i tylko 130 km od miejsca poprzedniego stacjonowania. Polecane zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i samych dorosłych. Koniecznie trzeba spróbować czekolady w tamtejszym, czekoladowym sklepie. Na zwiedzanie należy przeznaczyć co najmniej około 3 godzin, ale Ci którzy tam byli twierdzą, że można spędzić tam cały dzień. A gdyby faktycznie okazało się, że potrzebny jest nocleg blisko Zlinu, to kemping Camp Roznov, zlokalizowany zaledwie 50 km od zoo jest dobrą opcją.

Powrót

Dzień siódmy – piątek 01 czerwca 2018 – tu również mamy dwie propozycje. Jeśli polubiliście Karela na kempingu Landek Camp a nie zdążyliście zwiedzić kopalni, można to zrobić teraz, w drodze powrotnej. A tych, którzy lubią scenerie z najlepszych filmów science fiction, labirynty rur i wieże z żelaza zapraszamy do „obszaru Dolni Vitkovice”. Tak jak Praga ma swój zamek na Hradczanach, a Brno swój Spilberk, tak Ostrawa ma Vitkovice. To niezwykłe miejsce, perełka architektury industrialnej. Kolejną noc można już spędzić na kempingu w Katowicach.

Dzień ósmy – sobota 02 czerwca 2018 . Okolica Trzech Stawów, w której położony jest kemping oferuje piękny park, kąpielisko, plac zabaw, malownicze ścieżki rowerowe. Tutaj też można wypożyczyć rowery. W okolicy jest kilka restauracji. Jednak w związku z tym, że to właśnie w ten weekend przypada Dzień Dziecka, proponujemy wycieczkę do Śląskiego Wesołego Miasteczka – Legendii. Tuż obok niego znajdują się: Ogród Zoologiczny, Planetarium Śląskie, mini park linowy oraz szereg innych atrakcji.

Dzień dziewiąty – niedziela 03 czerwca 2018 – jeśli ktoś nie wrócił do Warszawy w sobotę wieczorem, rano rusza w trasę 😉 Po przyjeździe do domu rozpakowujemy się, sprzątamy kampera i odstawiamy do wypożyczalni.

Uwaga! W przypadku, gdyby prognozy przewidywały złą pogodę w miejscach, przez które wiedzie zaproponowana powyżej trasa, przygotujemy opis kierunków alternatywnych.

Udostępnij!

"Kamperowy Dzień Dziecka" ostatnia aktualizacja: Maj 27th, 2018; motorhome.pl