Featured image for “O poziomowaniu słów kilka”

O poziomowaniu słów kilka

28.12.2016
2 min.
motorhome.pl
Porady


Poziomowanie kampera.

Poziomowanie kampera to prosta, ale bardzo ważna czynność, którą wykonać powinniśmy za każdym razem, gdy zaparkujemy na noc w nowym miejscu.

Dlaczego trzeba wypoziomować kamper?

W praktyce nie zdarzają się miejsca parkingowe całkowicie poziome. Nawet na wyasfaltowanych parkingach miejskich istnieje pewne nachylenie nawierzchni, konieczne choćby do prawidłowego odprowadzenia wody w czasie deszczu. Na kempingach i polach namiotowych różnica poziomów między osiami samochodu kempingowego może sięgać nawet kilkunastu centymetrów. Jeśli pozostawimy pojazd przechylony, wewnątrz będziemy wyraźnie to odczuwać: w czasie gotowania, spożywania posiłków czy leżąc na łóżku. Najczęściej jednak pochylenie kampera przeszkadza w czasie kąpieli pod prysznicem, kiedy to woda zamiast spływać pozostaje w brodziku.

Jak prawidłowo wypoziomować samochód kempingowy?

Na początku należy sprawdzić jak mocno i w którą stronę pochylony jest samochód. Znakomicie do tego celu nadają się aplikacje typu poziomica (ang. bubble level), dostępne na smartfony i tablety z iOS, Androidem czy MS Windows. Najlepiej, jeśli aplikacja za pomocą sygnałów dźwiękowych wskazuje poziom lub odchylenie od niego.
Telefon lub tablet kładziemy na stole, blacie kuchennym lub na podłodze. Pod koło lub koła znajdujące się najniżej podkładamy kliny poziomujące, a następnie ostrożnie najeżdżamy na nie, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Po wypoziomowaniu pojazdu, należy koniecznie pamiętać o zaciągnięciu ręcznego hamulca i pozostawieniu samochodu na pierwszym biegu.

Aplikacje przydatne podczas podróży kamperem

Zebraliśmy aplikacje najbardziej przydatne w czasie podróży kamperem. Nie jest ich dużo. Zapraszamy do lektury...

Wyposażenie standardowe w wypożyczalni motorhome.pl

W każdym z naszych samochodów znajduje się komplet klinów poziomujących renomowanej firmy Fiamma, które pozwalają na podniesienie koła samochodu nawet o 11 cm. Kliny przechowywać można w bagażniku, w poręcznym i estetycznym pokrowcu. Dla wygody użytkowania w każdych warunkach, w tym również na podmokłym lub piaszczystym gruncie, kliny posiadają dodatkowo podkładki zapobiegające ich zapadaniu się.

Jak stosować kliny zobaczyć można na filmie instruktażowym, przygotowanym przez producenta. Podkłady (kliny) do poziomowania zakupiliśmy w sklepie GoMarket, którego aktualną ofertę można znaleźć -> tutaj.

Szczegóły dotyczące wyposażenia standardowego oraz opcjonalnego znajdują się w cenniku wypożyczalni.

To jest motorhome.pl i to nie jest artykuł sponsorowany!

Udostępnij!

Najnowsze artykuły