Featured image for “Aplikacje przydatne podczas podróży kamperem”

Aplikacje przydatne podczas podróży kamperemNowoczesna podróż kamperem – przedstawiamy 5 (a właściwie 6) najbardziej przydatnych aplikacji

Nie da się ukryć, że smartfony i inne urządzenia mobilne, na dobre wpisały się w nasze codzienne życie. Od budzenia nas rano, poprzez dostarczanie najważniejszych informacji, na rozrywce skończywszy. Niezależnie od tego, jaki jest nasz do nich stosunek, trudno sobie wyobrazić dzień bez pomocy smartfonu.
Nie inaczej jest w podróży kamperem. I niekoniecznie chodzi nam tylko o zaawansowane technicznie systemy zdalnego sterowania ogrzewaniem, sprawdzania poziomu gazu w butlach, czy załączania i wyłączania oświetlenia kampera. Poniżej przedstawiamy listę sześciu przydatnych aplikacji, z których sami korzystamy.

Ventusky – bo najważniejsza jest pogoda

Osoby, które śledzą nasz blog, wiedzą doskonale, że jesteśmy zwolennikami aktywnego planowania podróży i dopasowywania jej trasy do panujących warunków pogodowych. Podróżując kamperem, prawie nigdy nie mamy określonego planu, który wyznaczałby dokładnie, dokąd i kiedy chcemy dojechać. Zazwyczaj modyfikujemy trasę, nawet wtedy, kiedy już jesteśmy w drodze. Za wszelką cenę próbujemy uniknąć chłodu, deszczu oraz silnego wiatru. Szukamy zakątków, w których pogoda sprzyja zwiedzaniu i odkrywaniu nowych miejsc.

 • Pogoda w czasie podróży kamperem
 • Pogoda w czasie podróży kamperem
 • Pogoda w czasie podróży kamperem

Spośród wielu narzędzi z prognozą pogody, które dane nam było testować, zdecydowanie bezkonkurencyjna okazała się, udostępniona niedawno, aplikacja od Ventusky. To szczegółowy radar pogodowy na najbliższe 10 dni, uwzględniający rozkład temperatur, przewidywane zachmurzenie, prognozowane opady deszczu, burze, siłę wiatru i jego porywów oraz cieśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza i kilka innych czynników. Wszystko pokazane na czytelnych mapach, z możliwością analizy ogromnej liczby dodatkowych parametrów.

 • Pogoda w czasie podróży kamperem
 • Pogoda w czasie podróży kamperem
 • Pogoda w czasie podróży kamperem

Naszym zdaniem to najbardziej kompleksowa, przyjazna w użytkowaniu i dokładna prognoza pogody, jaką można mieć na smartfonie. Już wielokrotnie pozwoliła nam uniknąć deszczu i zimna. A cena, niecałe 12 zł, to niewielki wydatek w stosunku do możliwości aplikacji i wartości informacji, jakich dostarcza. Bezpłatnie możemy korzystać z informacji o temperaturze i zachmurzeniu.

pobierz z Google Play

Truma App

Aplikacja firmy Truma, to swego rodzaju kombajn, pozwalający przede wszystkim na zdalne sterowanie urządzeniami zgodnymi ze standardem Truma iNet. Pomimo, że dotąd żaden z naszych kamperów nie posiada odpowiedniego modułu do połączenia ze smartfonem, z tej aplikacji korzystamy niemal codziennie. A to za sprawą funkcji pomocy w poziomowaniu kampera. W odróżnieniu od zwykłych “poziomic” dostępnych w ramach aplikacji systemowych, Truma App pokazuje, o ile centymetrów należy podnieść kampera i z której strony. To niezwykle prosty i czytelny pomysł, który pomaga szybko i sprawnie ustawić pojazd w pozycji zapewniającej maksymalny komfort użytkowania. Nie da się ukryć, że to ulubiona aplikacja panów i dzieci korzystających z usług naszej wypożyczalni. A do tego darmowa.

 • Aplikacja do poziomowania kampera
 • Aplikacja do poziomowania kampera
 • Aplikacja do poziomowania kampera
pobierz z Google Play

Revolut

Revolut jest kartą płatniczą typu pre-paid oraz powiązaną z nią aplikacją używaną przez ponad 4,5 miliona klientów w Europie i Australii. Pozwala na istotne oszczędności na opłatach, gdy wydajemy nasze pieniądze za granicą. Wszystkie transakcje walutowe przeliczane po bardzo korzystnych kursach, nieosiągalnych nawet w kantorach interenetowych. Sami korzystamy z kart Revolut od zeszłego roku i możemy je szczerze polecić. Działają niemal wszędzie, chociaż wyjątkiem były tu bramki na autostradach w Hiszpanii. Aplikacja działa znakomicie zarówno na telefonach z systemem Android, jak i na iPhone’ach. W aplikacji na początku do dyspozycji mamy wirtualną kartę VISA, ale możemy również zamówić fizyczną kartę Mastercard, którą kurier dostarcza w ciągu kilku dni od wysłania zamówienia.

Otwarcie konta zajmuje kilka minut. W aplikacji można prowadzić rachunki w 29 walutach oraz realizować płatności (również bezdotykowe) bez żadnych opłat w ponad 150 krajach na świecie. Bezpłatne konto pozwala też na wypłaty w bankomatach bez opłat do równowartości £200 miesięcznie (powyżej tej kwoty naliczana jest prowizja w wysokości 2%).

Aby otworzyć konto i zarejestrować się w aplikacji Revolut można skorzystać z tego linku: załóż konto Revolut.

Konto „Premium”, oprócz wyjątkowo zaprojektowanej karty, zapewnia ubezpieczenie medyczne i podnosi limit wypłat w bankomatach do równowartości £400 miesięcznie. Do wyboru jest także konto „Metal” z metalową kartą, zwrotem gotówki „cash back” do 1% wydatków oraz limitem wypłat w bankomatach do równowartości £600 miesięcznie.

Revolut Ltd jest firmą – instytucją pieniądza elektronicznego – zarejestrowaną przez Financial Conduct Authority w Wielkiej Brytanii, działającą w oparciu o Electronic Money Regulations z 2011 roku.

Karta Revolut - płatności za granicą

Mapy Google

W tym przypadku nie ma się co rozpisywać. Z map Google korzystamy zarówno do wyszukiwania kempingów, jak i do nawigacji. Wprawdzie większość z naszych samochodów jest wyposażona w fabryczną nawigację Peugeot, opartą o mapy Tomtom, to jednak nawigacja on-line od Google, wydaje się być nie do pobicia. To czego, w porównaniu z innymi systemami do nawigacji, z pewnością jej brakuje, to informacja o ograniczeniach prędkości obowiązujących na danym odcinku oraz ewentualnych ograniczeniach wysokości pojazdów na drogach lokalnych. Aplikacja jest darmowa.

 • Nawigacja Google Maps
 • Nawigacja Google Maps
 • Nawigacja Google Maps

Camping info

To aplikacja popularnego portalu, zbierającego informacje o kempingach i dostępnej na nich infrastrukturze. Camping Info to największa tego typu baza danych, tworzona przez społeczność osób podróżujących kamperami i z przyczepami kempingowymi. Każdy może dodać opinię o kempingu oraz zdjęcia i filmy. Informacja dostępna jest w wielu językach, a tłumaczenia robione są automatycznie. Aplikacja darmowa.

 • Camping Info
 • Camping Info
 • Camping Info
pobierz z Google Play

CamperContact i Park4night

Z tych dwóch aplikacji korzystamy alternatywnie. Obie stworzone zostały głównie z myślą o podróżujących kamperami i znajdziemy w nich informacje o kempingach, parkingach, stellplatz’ach oraz innych miejscach, w których możemy legalnie zatrzymać się kamperem i przenocować.
Aplikacja CamperContact jest odpłatna. Kosztuje 25,99 zł za roczny abonament, dający dostęp do bazy kempingów również bez połączenia z internetem.

pobierz z Google Play

Park4Night kosztuje 9,99 Euro rocznie. Ale jeśli nie jest nam potrzebny dostęp do informacji off-line oraz jeśli pogodzimy się z wyświetlaniem reklam, można z powodzeniem, bez ograniczeń korzystać z wersji darmowej.

 • Park4Night
 • Park4Night
 • Park4Night
pobierz z Google Play

Mamy nadzieję, że powyższa lista okaże się pomocna w Waszych podróżach, nie tylko kamperami z naszej wypożyczalni. Jeśli znacie i korzystacie z innych przydatnych aplikacji, dajcie znać w komentarzach poniżej.

To jest motorhome.pl i to nie jest artykuł sponsorowany!

Udostępnij!

Najnowsze artykuły

guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments