Featured image for “Europejska Karta Kempingowa”

Europejska Karta KempingowaEuropejska karta kempingowa czyli paszport kamperowicza

Uwaga
Na podstawie informacji, które otrzymaliśmy w lutym 2019 roku od CKE, karta nie jest już wydawana i nie można już jej zamówić. Poniższy artykuł powstał na początku 2017 roku i należy go traktować wyłącznie w charakterze informacji historycznej.

Zapraszamy do lektury aktualnego materiału, zawierającego informacje o tym >> gdzie nocować kamperem i jak szukać takich miejsc.
Europejska karta kempingowa CKE

Karta CKE

Jeśli już klamka zapadła, samochód kempingowy wybrany i zarezerwowany, to jest jeszcze kilka rzeczy, które warto załatwić przed wyjazdem. Karawaning będzie wtedy łatwiejszy i przyjemniejszy.

Camping Key Europe

Do takich rzeczy należy Europejska Karta Kempingowa / Camping Key Europe (CKE). Roczny koszt to około 80 zł (równowartość 16 euro). Właściwie można zaryzykować stwierdzenie, że jest to obowiązkowa pozycja przy tej formie wypoczynku, dla każdego, kto ceni sobie wygodne i spokojne wakacje.

Karta obowiązuje w całej Europie, a także Turcji i Maroku. Przeważająca część kempingów w Skandynawii uznaje ją wręcz za obowiązkową. Bardzo często zastępuje ona dowód osobisty czy paszport. Dane osobowe zapisane są na profilu karty, do którego kemping ma dostęp online. Przyspiesza to meldowanie i wymeldowywanie się. Rejestracji dokonuje się automatycznie, po podaniu numeru karty, bez konieczności wypełnianie formularzy. Obecnie około 3 000 kempingów w całej Europie honoruje CKE.

Europejska Karta Kempingowa

Kemping Norwegia

Korzyści

Posiadaczom karty przysługują zniżki, które co prawda w większości obowiązują poza sezonem, ale obejmują nie tylko kempingi, ale również promy. Jedną z największych korzyści, które daje CKE jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, wliczone w cenę karty. Obejmuje zdarzenia i wypadki, które mają miejsce na kempingach. Ubezpieczonymi są posiadacz karty wraz z rodziną (maksymalnie 3 dzieci do 18. roku życia), a ubezpieczycielem jest firma ERV. 

Aplikacja

  • Aplikacja CKE
  • Aplikacja CKE
  • Aplikacja CKE
  • Aplikacja CKE

Wraz z kartą dostajemy również dostęp do aplikacji Camping Key Europe, którą możemy zainstalować na telefonie lub tablecie. Aktywuje się ją, w prosty sposób, za pomocą numeru karty CKE. I tak oto otrzymujemy dostęp do informacji o ponad 3 000 kempingów na terenie całej Europy. Możemy je wyszukiwać, również na podstawie naszej aktualnej lokalizacji, oraz filtrować wyniki w oparciu o określone kryteria. Możemy zaplanować naszą podróż, a dzięki integracji z mapami Google, również uruchomić nawigację do wybranego kempingu. W aplikacji znajdziemy także wirtualną wersję karty CKE, co może być bardzo przydatne, jeśli przypadkiem plastikowa karta gdzieś się nam zawieruszy.

Gdzie kupić kartę CKE?

Jedyną, małą niedogodnością jest to, że karty CKE nie można kupić w Polsce. Na stronie internetowej Camping Key Europe wskazanych jest kilka miejsc, gdzie zakupu można dokonać online. Z doświadczenia wiemy, że od złożenia zamówienia do momentu otrzymania karty pocztą, poza sezonem, mija zaledwie kilka dni. Koszt wysyłki wliczony jest w cenę. Możliwe jest również wyrobienie karty na pierwszym kempingu, na którym przyjdzie nam nocować. W takim wypadku jednak najczęściej nie otrzymamy plastikowej karty, a jedynie numer i potwierdzenie wniesienia opłaty.

[Edit, marzec 2019] Obecnie nie można już zamówić karty CKE w żadnej postaci. Nie działa również strona internetowa www.campingkeyeurope.com!

To jest motorhome.pl i to nie jest artykuł sponsorowany!

Udostępnij!

Najnowsze artykuły