Featured image for “Podróże bez adresu”

Podróże bez adresuPodróże bez adresu, czyli kilka słów o tym, jakie są zalety karawaningu

Nie da się ukryć, że wyprawy kamperowe znajdują w Polsce coraz większą grupę miłośników. Świadczy o tym chociażby fakt, że w okresie wakacyjnym, w wypożyczalniach nie można znaleźć wolnego samochodu kempingowego, pomimo tego, że część osób wynajmuje samochody na przykład w Niemczech. Przybywa też wypożyczalni, które oferują pojazdy w różnej konfiguracji i o różnym standardzie, a sprzedaż nowych kamperów bije wszelkie rekordy.

Dlaczego karawaning chwyta za serce? Pewnie ilu ludzi tyle odpowiedzi na to pytanie… 😉
A jednak spróbujmy znaleźć powody, dla których tak jest.

  Wolność i niezależność (własnowolność) – zawsze i wszędzie ponad wszystko. Wybierając karawaning jedziesz, dokąd chcesz wtedy i kiedy chcesz. Albo zostajesz dzień dłużej tam, gdzie jesteś.

  Pogoda – patrz punkt powyżej. Wykupiłeś wakacje, a tu deszcze przez ostatnie 3 dni? Ale jak? Przecież we Włoszech, we wrześniu, pogoda jest zawsze ładna… No trudno. Jazda kamperem to Twoja „wyprawa po słońce”. Sprawdzasz prognozę pogody i zmieniasz kierunek wyjazdu.

  Cisza i spokój – Wypoczynek z dala od zgiełku i wielkomiejskiego hałasu. Zamknij oczy. Wyobraź sobie, że budzi Cię śpiew ptaków, zapach lasu, morska bryza. Otwórz oczy a nocą zobaczysz niebo usłane gwiazdami… To jest właśnie karawaning.

  Strefa komfortu – gdzie się kończy Twoja strefa komfortu? Chcesz walczyć o miejsce na leżaku, tak aby mieć dzieci na oku w przyhotelowym basenie? Ok, Twój wybór. Na kempingu dostajesz swoje 70-120 m2. Nie tak trudno o parcelę nad samym jeziorem, czy blisko plaży lub jak kto woli niedaleko atrakcji dla dzieci (basen, plac zabaw).

  Standard – z roku na rok poprawia się jakość i wyposażenie europejskich kempingów. Infrastruktura na niektórych z nich przechodzi czasem najśmielsze oczekiwania. Łazienki z ogrzewaną podłogą (również latem), przystosowane dla małych dzieci, przyłącze wody i odbiór wody szarej w miejscu stacjonowania, bogato wyposażone kuchnie, pralnie… to coraz częstszy widok na większości z nich.

  Dzieci – Zapytaj dzieci na co mają ochotę. Piłka nożna? Huśtawki? Plac zabaw? Rower? Golf? Basen zimą? Bardzo proszę! Bez problemu znajdziesz kempingi, które dedykowane są dla rodzin z dziećmi. Najlepsza wiadomość jest taka, że lody można kupić na każdym!
  Czy znasz lepszą formą spędzania czasu z najbliższymi od tej z dala od telewizora, komputera? Badminton, łowienie ryb, puszczanie kaczek, wspólne grillowanie, wycieczki rowerowe wzmacniają rodzinne więzi.

  Rozrywka – Ok, nie jedziesz z dziećmi? Wypad we czwórkę? Same dorosłe osoby? Wśród licznej oferty kempingów, znajdziesz i takie, które oferują klubowe party. Możesz też zamieszkać gdzieś nad jeziorem, znad którego miejskim środkiem transportu dojedziesz do samego centrum rozrywki.
  Ba! Są nawet takie pola kempingowe, na których nie można przebywać z dziećmi!

  Jedzenie – Posiłki o dowolnej, dogodnej dla Ciebie godzinie. W lokalnym sklepie kupisz rano świeże pieczywo. Lubisz grillować? Super! Karawaning i grill idą w parze.

  I na koniec największa zaleta karawaningu – LUDZIE. Jest coś wyjątkowo w tych relacjach. Może sprzyjają temu świeże powietrze i otoczenie? Ale jeśli przeszkadza Ci widok ludzi, którzy właśnie wstali i w swoich crocksach i piżamach wędrują na poranną toaletę, z uśmiechem pozdrawiając mijanych sąsiadów, to karawaning nie jest dla Ciebie.

To jeszcze nie to? Nie chcesz rezygnować ze wszystkich udogodnień, które oferuje pięciogwiazdkowy hotel? Mamy rozwiązanie – glamping (od połączenia angielskich słów ‘glamour’ i ‘camping’)! W bogatej ofercie miejsc znajdziesz luksusowe kempingi z obsługą, z oryginalnym designem, idealnie wpasowanym w otaczającą naturę.

Karawaning nie jest formą wypoczynku dla każdego. Pytanie czy jest odpowiednią dla Ciebie?

To jest motorhome.pl i to nie jest artykuł sponsorowany!

Udostępnij!

Najnowsze artykuły