Featured image for “Podsumowanie sezonu 2019”

Podsumowanie sezonu 2019Zmiany, zmiany, zmiany…

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021

”Zmiany są nieodłączną częścią rozwoju. W każdym przypadku.” *

Ten krótki cytat, ze względu na okoliczności, w jakich słowa te zostały napisane, doskonale pasuje, jako podsumowanie ostatnich ośmiu miesięcy naszej działalności. Jak to zwykle w życiu bywa, nie wszystko da się przewidzieć i nie na wszystko ma się wpływ. Zmiany, szczególnie te niezaplanowane, mogą być katalizatorem rozwoju, ale mogą też skutecznie rozwój uniemożliwić, albo przynajmniej go utrudnić. Właśnie z powodu licznych zmian, rok 2019 był dla nas równie fascynujący, co zaskakujący. Ale po kolei.

Rezerwacje na wakacje

Jest rzeczą oczywistą, że wakacje to dla każdej wypożyczalni kamperów najbardziej pracowity okres w roku. Najwięcej osób wybiera się na urlop z dziećmi w pierwszych tygodniach od zakończenia roku szkolnego. Miniony sezon był pierwszym, w naszej krótkiej historii, w którym doszło do sytuacji, że wszystkie wolne terminy na początek wakacji (od 22 czerwca do 31 lipca) mieliśmy zarezerwowane już 31 stycznia. Wszystkich, którzy dzwonili i pisali do nas po feriach zimowych wpisywaliśmy na “listę rezerwową”, ale bez większych nadziei, że będziemy mieli dla nich jakiś wolny pojazd. Rozważaliśmy nawet opcję dokupienia kolejnych kamperów, w celu poszerzenia oferty, ale było zbyt późno, na konfigurację i produkcję aut pod nasze potrzeby. Wtedy nieoczekiwanie zrodził się pomysł na rozpoczęcie współpracy z właścicielami kamperów, którzy kupili je przede wszystkim na użytek własny.

Partnerzy

Pod koniec lutego zgłosił się do nas Pan Jarek z Ustronia z pytaniem, czy nie moglibyśmy mu pomóc w znalezieniu chętnych na wynajem jego kampera. Początkowo z pewną rezerwą podchodziliśmy do tego pomysłu. Przeanalizowanie wszystkich za i przeciw zajęło nam trochę czasu. Determinacja, zaangażowanie i optymizm Pana Jarka pomogły nam wszystko poukładać w taki sposób, że kilka tygodni później byliśmy gotowi nie tylko na rozpoczęcie współpracy z właścicielem nowiutkiego wówczas Voyagera Z, ale również mogliśmy zaprosić do współpracy innych.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już kilka dni po dodaniu do oferty kampera w Ustroniu potwierdziliśmy pierwsze rezerwacje na wakacyjne wyjazdy. Niedługo potem dołączyli kolejni partnerzy.
Pomimo stosunkowo późnej inauguracji nowej oferty, to dzięki naszym Partnerom mogliśmy pomóc kolejnym klientom w realizacji marzeń o wakacyjnej przygodzie w kamperze.

I tu mała dygresja, bo wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczny kalendarz rezerwacji zapełni się jeszcze wcześniej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wypożyczać swoje kampera za naszym pośrednictwem. Mamy nadzieję, że nasi obecni Partnerzy udzielą nam referencji.

Nowa oferta

Nowa oferta

Przedstawiamy propozycję i zasady współpracy partnerskiej. Zapraszamy właścicieli kamperów, którzy chcieliby je wypożyczać za naszym pośrednictwem.

Czytaj...

Najchętniej wybierane kierunki

Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że nasi klienci w 2019 najczęściej podróżowali do Norwegii. Ponad ⅓ wszystkich wyjazdów w tym sezonie była właśnie do krainy fiordów. Na drugim miejscu była Słowenia, a na kolejnych Szwajcaria, Austria, Dania i Francja.

Kampery z naszej wypożyczalni dwukrotnie gościły na kempingach przy torach Formuły 1. Kiedy pisaliśmy artykuł o tym, jak pojechać na wyścig kamperem, traktowaliśmy to jako swego rodzaju ciekawostkę. Jednak obserwując, jak dużym cieszy się zainteresowaniem i jak chętnie jest czytany, uaktualniliśmy go, podając kalendarz europejskich wyścigów w sezonie 2020.

Dokąd kamperem

Dokąd kamperem?

Subiektywny ranking krajów, które warto odwiedzić kamperem.

Czytaj...

Zmiany katalizatorem rozwoju

Koniec współpracy z Globe-Travellerem

Nasza przygoda z Globe-Travellerem zaczęła się od kilkugodzinnej rozmowy z Jackiem Jaskotem, na targach w Dusseldorfie w 2016 roku. Niestrudzenie i mimo różnych przeciwności to on oraz Norbert Adamczewski przyczyniali się do tego, że angażowaliśmy się bardzo w promocję tej polskiej marki. Do tego stopnia, o czym może nie wszyscy jeszcze wiedzą, że od marca 2018 do kwietnia 2019 roku, zajmowaliśmy się marketingiem marki. Przygotowaliśmy obecną stronę internetową oraz prowadziliśmy fanpage we wszystkich mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie, Twitterze. Towarzyszyliśmy Jackowi na wszystkich większych targach. To my, jako marketing Globe-Traveller, zdobyliśmy nagrodę na targach CMT 2019 w Stuttgarcie. Nie ukrywamy, że sprawiło nam to dużo radości! Wraz z odejściem Jacka i Norberta oczywistym stał się fakt, że nasza współpraca z GT również się kończy.

Nagroda CMT2019

Zmiana adresu firmy

Taka decyzja pociągnęła za sobą szereg zmian. Najpoważniejszą z nich, z punktu widzenia naszych klientów, jest zmiana siedziby naszej firmy. Od listopada 2019 stacjonujemy w Zakręcie, przy ulicy Wąskiej 14/15, dokąd serdecznie zapraszamy po wcześniejszym umówieniu się z nami telefonicznie lub mailowo.

Więcej artykułów

Kilka dni temu odświeżyliśmy wygląd naszej strony internetowej. Mamy nadzieję, że się spodoba, a zmiany sprawią, że zawartość będzie bardziej czytelna i łatwiej znaleźć będzie najważniejsze informacje.

Dziękujemy za miłe słowa, które często słyszymy na temat przydatności artykułów na naszej stronie. Okazuje się, że są one bardzo pomocne. Nie tylko dla naszych klientów i nie tylko dla osób, które nie mają jeszcze doświadczeń z tą formą podróżowania. Będziemy kontynuować pisanie artykułów, a jeśli czas pozwoli, postaramy się częściej publikować nowe.

Więcej artykułów na blogu

Affinity Camper Vans

Niedawno zostaliśmy zaproszeni przez Jacka Jaskota i Norberta Adamczewskiego do tworzenia wspólnie z nimi nowej marki. To dla nas spore wyróżnienie, ale również wielkie wyzwanie. I choć jeden z naszych znajomych (skądinąd pasjonat z zapałem spełniający swoje marzenia w “Cabrio Poland”) skomentował kiedyś, że na “Pasji” to się dorobił tylko Mel Gibson, to mimo wszystko przyjęliśmy propozycję współpracy z ludźmi, z którymi dzielimy się naszą pasją od dawna.
Przed nami ciężki i pracowity okres. Nie wpłynie on jednak na działalność wypożyczalni. Nadal pozostajemy do Państwa dyspozycji w tym zakresie.
Osoby zainteresowane projektem nowego kampera produkowanego w Polsce zapraszamy do lektury naszego artykułu na temat kampera Affinity, na Facebooka: https://www.facebook.com/affinityvans/ oraz na stronę internetową Affinity Camper Vans

Co nas czeka w roku 2020

Nie da się ukryć, że kończący się pomału rok 2019 był wyjątkowo udany dla branży karawaningowej. W dużym stopniu przez zmiany w przepisach, sprzedaż nowych kamperów mocno wzrosła w porównaniu do lat poprzednich. Za kilka tygodni postaramy się zdobyć kompletne dane na temat rynku kamperów w Polsce i uaktualnić nasz artykuł z czerwca tego roku.
Niestety wszystko wskazuje na to, że rok 2020 będzie o wiele trudniejszy. Wyśrubowane wymagania związane ze spełnieniem norm emisji spalin są obecnie, dla producentów zarówno kamperów, jak i samochodów bazowych, najważniejszym wyzwaniem. Trudno dziś kupić nowego kampera z silnikiem o pojemności poniżej 2 litrów. Peugeot i Citroen w połowie roku zastąpiły silniki dwulitrowe jednostkami o pojemności 2.2 litra. Głośno mówi się o tym, że podobna zmiana czeka Forda Transita. Jeśli chodzi o samochody w zabudowie blaszanej, to ostatnią opcją z niską akcyzą pozostanie VW Crafter (i bliźniaczy MAN TGE).

Jeśli dodatkowo w życie wejdą, przygotowywane przez Ministerstwo Finansów, zmiany w zasadach naliczania podatku akcyzowego, to daniną tą zostaną objęte również kampery budowane w Polsce. Do tej pory samochody te były najpierw rejestrowane jako, zwolnione z akcyzy, samochody ciężarowe, a po zabudowie zmieniano ich przeznaczenie na samochody specjalne kempingowe. W myśl nowej ustawy takie postępowanie nie będzie już możliwie, a do ceny netto większości kamperów doliczyć trzeba będzie 18,6% podatku. W kwocie brutto przełoży się to na 22,8% wzrostu ceny.  Źródło: Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw.

Nowa oferta

Rynek kamperów w Polsce

Wystąpiliśmy o dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), dotyczące rejestracji pojazdów specjalnych kempingowych do 2019 roku. Oto wyniki analizy tych danych.
Czytaj...


Dlatego właśnie wciąż nie potrafimy powiedzieć czy i jakie nowe samochody znajdą się w naszej ofercie w przyszłym roku. Jedno jest pewne, nie chcemy podnosić cen wynajmu kamperów, bo wielu osobom mogłoby to ograniczyć lub uniemożliwić poznanie i cieszenie się tą formą podróżowania.

Podsumowanie

Zmiany są nieodłączną częścią rozwoju, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Ważna jest umiejętność planowania zmian, które możemy przewidzieć. Ważna jest też umiejętność reagowania na zmiany, których przewidzieć nie mogliśmy. Profesjonalizm natomiast objawia się między innymi poprzez wyważone i przemyślane działania. W biznesie nie może być miejsca na emocje i osobiste ambicje, które przysłaniałyby cel. Liczą się elastyczność, zdolność znajdowania kompromisów oraz docenianie zaangażowania osób, z którymi się współpracuje.
Choć nie da się wszystkiego przewidzieć i nie zawsze jest łatwo zapanować nad tym, co dzieje się wokół nas, będziemy trzymać się planu i pracować nad dalszym rozwojem przedsięwzięcia o nazwie motorhome.pl. Tegoroczne zmiany zaowocowały szeregiem nowych pomysłów, z których część wdrożyliśmy już w życie. Inne czekają na swój czas. Motywacji nam nie brakuje, a caravaning niezmiennie pozostaje naszą największą pasją.

*(źródło: Facebook, fanpage firmy Globe-Traveller, jeden z komentarzy producenta pod postem).

To jest motorhome.pl i to nie jest artykuł sponsorowany!

Udostępnij!

Najnowsze artykuły

There are currently no comments. Why don't you kick things off?
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments