Wypożyczalnia kamperów motorhome.pl

Podsumowanie sezonu 2017

motorhome.pl Pozostałe 1 Comment

Pierwszy sezon wypożyczalni kamperów motorhome.pl

Wprawdzie w wielu krajach, szczególnie na południu Europy, na drogach wciąż można spotkać jeżdżące kampery, a na najlepszych kempingach całorocznych panuje spory ruch, ale nie da się ukryć, że sezon urlopowy mamy już dawno za sobą. Czas zatem na podsumowanie najaktywniejszych czterech miesięcy w pierwszym roku działalności wypożyczalni samochodów kempingowych motorhome.pl. Jakie były najpopularniejsze kierunki wyjazdów? Za co chwalone są samochody marki Globe-Traveller? Co nas zaskoczyło i jak realizowaliśmy nasze założenia? Co planujemy na przyszły rok?

Najpopularniejsze kierunki podróży kamperowych

Pierwsza piątka najpopularniejszych krajów, do których kamperami motorhome.pl podróżowali klienci wypożyczalni to Norwegia, Dania, Węgry, Holandia i Słowenia. Jednak lista państw, w których latem można było zobaczyć nasze auta jest znacznie dłuższa. Szwajcaria, Niemcy, Hiszpania, Francja, Chorwacja, Szwecja, Czechy, Słowacja, Rumunia, Włochy, Belgia oraz Bośnia i Hercegowina – wszędzie tam, na kempingach można było spotkać zadowolonych miłośników karawaningu, podróżujących wynajętymi kamperami Globe-Traveller.

Kamperem do Rumunii

Trasa Transfagarsan | Rumunia

Nie da się ukryć, że oferowane przez nas samochody sprawdzają się w każdych warunkach, jednak to kraje skandynawskie, a w szczególności norweskie fiordy przyciągnęły najliczniejszą grupę osób. Kompaktowe rozmiary oraz mocne i elastyczne silniki sprawiają, że nasze kampery znakomicie radzą sobie na wąskich i krętych drogach w Norwegii, a strome podjazdy, takie jak na słynnej drodze Trolli nie stanowią żadnego problemu.

Dodatkowo, podróżowanie kamperem po Norwegii i Danii jest wielką przyjemnością z racji bogatej i różnorodnej oferty w zakresie dostępnej tam infrastruktury kempingowej. W obu krajach można przenocować w samochodzie kempingowym bez żadnych opłat, z tą różnicą, że w Danii „spanie na dziko” jest niedozwolone. Ale jest za to legalna, oficjalna alternatywa dla takich noclegów. Pisaliśmy o tym parę słów w artykule “Kamperem po duńskie hygge“.

Pierwszy raz kamperem

To, co szczególnie pozytywnie nas zaskoczyło, to fakt, że zdecydowana większość klientów wypożyczalni, wybrała nasze kampery na pierwszą w życiu wyprawę. O podróżowaniu kamperem marzy wiele osób, jednak często nie decydują się one na tę formę wypoczynku, ze względu na liczne obawy związane z podróżowaniem takim środkiem transportu. Kampery to pojazdy znacznie większe od samochodów osobowych i w porównaniu z nimi bardzo ciężkie (waga pojazdu gotowego do jazdy z wszystkimi osobami oraz bagażem zbliża się do limitu dopuszczalnej masy całkowitej 3.5 tony). Dlatego wiele osób nie jest pewnych, czy poradzi sobie z prowadzeniem takiego samochodu.

Ale i w tym przypadku okazało się, że oferowane przez nas pojazdy spełniają oczekiwania nawet tych, którzy obawiali się podróżowania samochodami kempingowymi. Tym bardziej jest nam niezmiernie miło, że wszyscy nasi klienci, po powrocie z wyjazdu, chwalili kampery za łatwość i komfort prowadzenia. Byli zaskoczeni tym, jak sprawnie można nimi podróżować. Nawet długie trasy okazywały się niezbyt męczące, a samochody łatwo było zaparkować w mieście oraz prawidłowo ustawić na kempingowej parceli. Wśród kierowców, było liczne grono pań, które po powrocie, chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach za kierownicą i o tym, że prowadzenie samochodu kempingowego nie sprawiało im żadnych problemów.

Najważniejsze zadowolenie klientów

Kiedy rok temu podejmowaliśmy decyzję o rozpoczęciu działalności, postawiliśmy sobie jeden zasadniczy cel: klienci wypożyczalni, którzy podróżować będą naszymi kamperami, przede wszystkim mają mieć udane i bezstresowe wakacje. Postanowiliśmy zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby klientom ułatwić planowanie wyjazdów oraz samo podróżowanie.

Jakkolwiek pompatycznie to nie zabrzmi, założyliśmy, że naszych klientów obsługiwać będziemy tak, jak sami chcielibyśmy być obsłużeni wynajmując samochód kempingowy. Tej zasady twardo trzymaliśmy się przez cały sezon i do wszystkich naszych klientów podchodziliśmy z równą uwagą i z takim samym zaangażowaniem. Opublikowaliśmy szereg artykułów o tym jak podróżuje się kamperem, między innymi poradniki ABC Kampera cz. 1, cz. 2. Sami dokładnie sprawdziliśmy i przetestowaliśmy każdy z naszych pojazdów. Pomagaliśmy klientom w planowaniu trasy i podsyłaliśmy szereg dodatkowych informacji oraz ważnych wskazówek dotyczących ich podróży. Wreszcie każde wydanie samochodu poprzedzone było szczegółowym szkoleniem.

Jest nam bardzo miło i mamy ogromną satysfakcję z tego, że nasze starania oraz indywidualny sposób podejścia znalazły uznanie naszych klientów, o czym wielu z nich chętnie i obszernie napisało, wystawiając opinie o naszej firmie.

Podróżowanie kamperem z dziećmi

Kamperem z dziećmi

Zdjęcie na kempingu

Niemniej zadowolone, z wakacji kamperem, wracały dzieci. Nasz najmłodszy kamperowicz miał 8 miesięcy! W całym sezonie samochody kempingowe bez dzieci wyjeżdżały tylko 3 razy. I z tego, co nam wiadomo, jedna z ekip w przyszłym roku pojedzie już w trójkę. 🙂
Co podobało się dzieciom najbardziej? Przede wszystkim możliwość spania w samochodzie, a w szczególności łóżko na dachu. No i kempingi z placami zabaw. Tutaj znowu wygrała Skandynawia ze znakomitą infrastrukturą dla dzieci.

Kamperem z dziećmi
Więcej na temat podróżowania z dziećmi piszemy w artykule “Dziecko w kamperze“.

Jakość samochodów

Kamper wnętrze

Globe-Traveller Challenge XS

Sprawdziło się również to, czego byliśmy pewni na początku sezonu. Kampery marki Globe-Traveller są nie tylko ładne i praktyczne, ale przede wszystkim zrobione są wyjątkowo porządnie. Jakość zastosowanych materiałów oraz elementów wyposażenia sprawiły, że nie mieliśmy żadnych poważnych problemów. Zdarzyły się wprawdzie drobne usterki oraz niewielkie uszkodzenia w trakcie użytkowania, ale producent pomógł nam sprawnie i szybko uporać się z nimi, tak aby kolejni klienci otrzymali samochody w stanie idealnym. Firmie Elcamp, a szczególnie załodze fabryki w Karczewie, należą się w tym miejscu słowa uznania i podziękowania za profesjonalne podejście i wzorową współpracę. Mając takiego partnera w biznesie możemy spokojnie patrzeć w przyszłość.

Otwarcie sezonu 2018

Wszystkim naszym klientom bardzo dziękujemy za wspaniałą współpracę i owocny sezon 2017. Obecnie intensywnie przygotowujemy się już do przyszłego rok. W ofercie wypożyczalni pojawią się pewne zmiany, o których napiszemy już wkrótce (prosimy śledzić nasz profil na Facebooku). Tymczasem dostępny jest już kalendarz na 2018 rok i można dokonywać pierwszych rezerwacji samochodów. Serdecznie zapraszamy!

W artykule wykorzystano zdjęcia przesłane przez klientów wypożyczalni motorhome.pl

Udostępnij!

"Podsumowanie sezonu 2017" ostatnia aktualizacja: Luty 7th, 2018; motorhome.pl